Jak oryginalnie się oświadczyć – porady dla panów

Wedding invitationKochacie się, chcecie być razem i często rozmawiacie o wspólnym życiu, ale brakuje jeszcze tego postawienia kropki nad „i” w postaci oświadczyn? No bo chciałbyś to zrobić w sposób wyjątkowy, tylko nie wiesz jak… Pomagamy znaleźć właściwy sposób, miejsce i słowa.

Tradycyjne oświadczyny

Podczas tradycyjnych polskich oświadczyn kawaler klękał przed swoją wybranką wręczając jej zaręczynowy pierścionek z zapytaniem, czy zechce zostać jego żoną. Wbrew pozorom ten romantyczny sposób proszenia o rękę nie musi odejść w zapomnienie. Są bowiem rzeczy ponadczasowe…

Jednak dla osób bardziej wymagających proponujemy urozmaicenia.

Plaża, mewy i zachód słońca…

Dobrym czasem na oświadczyny są wakacje. Jesteście wtedy zrelaksowani i pełni wakacyjnych wrażeń. Dobrze wykorzystać ten moment na zadanie tego ważnego pytania w niecodziennych okolicznościach: na piaszczystej plaży, na szczycie góry, przy ognisku nad jeziorem, a może …po mozolnej wspinaczce na szczycie Wieży Eiffel’a?

Romantyczny weekend

Jeśli czas wakacji nie zbiegł się z momentem planowanych oświadczyn, warto zabrać swoją wybrankę na romantyczny weekend, gdzie oderwiecie się trochę od codzienności i oświadczysz się jej na łonie przyrody, może w miejscu, z którym wiążą się jakieś wasze wspólne wspomnienia? Możesz też położyć pierścionek na poduszce, aby dziewczyna znalazła go przed snem lub ułożyć rano obok jej poduszki, zanim się przebudzi.

Kolacja we dwoje

Dość powszechnym sposobem na oświadczyny jest zaproszenie kobiety na wykwintną kolację i podarowanie jej podczas kolacji pierścionka. Pomimo swojej powszechności jest to sposób bardzo elegancki i dobry dla tradycjonalistów.

Pudełko czekoladek

Podczas kolacji zamiast bezpośredniego podarowania pierścionka możesz wręczyć pudełko czekoladek z pierścionkiem w środku. Trzeba się wtedy tylko upewnić, że kobieta otworzy pudełko, a nie zabierze go do domu i podaruje np. chorej babci…

Kwiaty

Bardzo romantycznym i niezbyt trudnym sposobem jest zorganizowanie posłańca, który dostarczy bukiet kwiatów z pierścionkiem przywiązanym do łodyżki jednego z nich. Proste, a zawsze miłe!

Polecony do Pani

Ciekawszym sposobem jest wysłanie swojej wybrance listu z wyznaniem miłości. Jeśli mieszkacie razem i jesteś świadkiem odebrania listu przez dziewczynę, możesz poczekać aż skończy go czytać i uklęknąć przed nią z pierścionkiem. Czy nie brzmi zachęcająco? To wersja dla nieśmiałych, którzy wolą pisać niż mówić.

Szukaj dalej…

Możecie też pobawić się w „ciepło-zimno” lub możesz w różnych częściach mieszkania pochować karteczki i informacjami, gdzie znajduje się następna. Np. „Szukaj dalej w kwiatach” – karteczka wskazująca na ukrycie czegoś w donicy z kwiatem. Tam kolejna karteczka „Jestem w twojej toaletce”. W szufladzie toaletki, w pięknym opakowanie może leżeć ukryty cel poszukiwań.

Powodzenia!

Post navigation