Jak łatwo, lekko i przyjemnie rozsadzić gości weselnych

wedding tableSterty pokreślonych kartek i nieustanne przepisywanie tych samych nazwisk to zmora wszystkich par, które chcą zaplanować miejsca gości weselnych przy stołach. Bo ciocia Helena nie lubi cioci Marysi, dzieci powinny siedzieć razem, ale też blisko rodziców, kuzynka narzeczonej  właśnie skręciła nogę i nie może przyjść na wesele, więc jedno miejsce zostanie puste, itp., itd…

Narzeczeni, planując rozsadzanie gości najczęściej rysują ustawienia stołów z zaznaczonymi miejscami do siedzenia, przy których piszą nazwiska gości. Na problem napotykają jednak już po wpisaniu kilku pierwszych nazwisk… Nie da się uniknąć wielokrotnych prób przy rozsadzaniu gości weselnych, tym bardziej że lista gości często zmienia się aż do ostatniej chwili. Czekają nas więc nieustanne skreślenia, przepisywania, zaklejania i tym podobne praktyki, które potrafią zepsuć całą radość z przygotowań do wesela.

Jak więc poradzić sobie w tej trudnej sytuacji, aby z rozpaczy nie wyrwać sobie wszystkich włosów z głowy? Proponujemy Wam prosty sposób, pozwalający na wprowadzania ciągłych zmian w rozsadzeniu gości bez rujnowania za każdym razem całej struktury. Wystarczy kilka czystych, najlepiej sztywnych kartek, nożyczki, długopis i wolny blat stołu.

Krok 1 – Na papierze rysujemy kształt  wszystkich stołów weselnych. Jeżeli stoły są prostokątne możemy pomóc sobie linijką, a jeśli okrągłe cyrklem.

Krok 2 – Następnie wycinamy stoły nożyczkami.

Krok 3 – Na drugiej kartce wyraźnymi i dużymi literami wypisujemy nazwiska wszystkich gości weselnych, także tych których udziału nie jesteśmy jeszcze pewni. Pomiędzy nazwiskami powinniśmy pozostawić ok. 1 cm odstępu.

Krok 4 – Następnie wycinamy nazwiska tak, aby powstały prostokąty o szerokości ok. 2-3 cm i długości ok. 6-7 cm. Taki rozmiar pozwala wygodnie podnosić karteczki, a jednocześnie nie zajmują one zbyt wiele miejsca. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji pomiędzy rozmiarem karteczek z nazwiskami a rozmiarem wyciętych kształtów stołów.

Krok 5 – Na płaskiej powierzchni rozkładamy wycięte stoły i wokół nich układamy karteczki z nazwiskami w miejscach, gdzie planujemy posadzić gości.

Pozostawiamy karteczki w tym układzie aż do zmiany koncepcji ;-) i nie sprzątamy ich aż do dnia wesela, bo w każdej chwili ktoś może nam odmówić lub też okaże się, że samotny kuzyn jednak przychodzi z osobą towarzyszącą i wszystko trzeba będzie układać od początku!